Organizace dámského šatníku

Dámské trička

Dámský šatník je záležitost sama o sobě. Každá žena je jiná, a tak je potřeba k reorganizaci šatníku přistupovat individuálně. Každá z nás chce být krásná, mít pěkné oblečení, které bude obdivovat náš partner i okolí. Chceme si připadat sexy venku i doma. Posledních několik let je na ženy vytvářen velký tlak, co se týče krásy. Módní trendy ukazují, jak by se měly oblékat, co by měly jíst, pít, dělat. Krása ,,mává“ celým světem, což moc dobře vědí obchodníci s oblečením. Obchodní řetězce pak tlačí každým rokem ceny s oblečením dolů. Pak také přicházejí slevové šílenství a naše šatníky přetékají nevhodným, malým oblečením, nebo oblečením, které jsme měli na sobě jen jednou v životě. Od minimalismu se tedy vzdalujeme mílovými kroky.

Z čeho by se tedy měl takový šatník skládat?

Určitě z věcí, které máte rádi, dělají vám radost, a hlavně je nosíte, jsou pohodlné a líbí se vám. Teď se zamyslete a řekněte si, kolikrát si uložíte oblečení, jednou na zahradu, na opékačku do lesa, nevejdu se do toho, ale až zhubnu, tak si to obleču, až budu těhotná, až půjdu na ples, až pojedu k moři….

Nechávejte si oblečení, které opravdu aktuálně nosíte, padne vám a dělá radost. Oblečení, které již ve svém šatníku nechcete mít věnujte raději charitě, slabším rodinám s dětmi, přešijte ho, ale noste. Od toho také ty věci vznikly, aby lidem dávaly jistý užitek. DEJTE JIM DRUHOU ŠANCI, i když ne s Vámi.

Oblečení, které jste si rozhodli nechat, neházejte jen tak do skříně. Zkuste své skříni dát nový ,,kabát“ a systém. Bude se Vám ráno určitě lépe vstávat a vybírat ten správný kus. Než se naučíte vertikálnímu skládání, rozmyslete si, co a jak ve své skříni uspořádáte. Namalujte si to, udělejte plán, změřte všechny úložné prostory! Až poté nakupte organizéry. Vertikální skládání funguje v šuplíkách a organizérech. Pokud se ho budete snažit aplikovat v samotných policích, neuspějete. 

U minimalistického šatníku, jako můžete vidět u nás doma, se mi stále více ověřilo klasické skládání do komínků. Jakmile však nějaký druh oblečení překročí hranici poloviny výšky police, je čas přejít na vertikální skládání. 

Vertikální skládání je velmi jednoduchá metoda a dá se aplikovat na jakýkoliv typ oblečení. Víceméně vychází ze skladů na třetinky, ale může mít stovky podob. 

Pokud byste se chtěli přiučit vertikálnímu skládání mrkněte na naše videa na Facebook či Instagram – @2kominky – případně se s vámi velice rádi potkáme doma na reorganizaci, nebo online konzultaci.  Vše Vás naučíme. Zarezervujte si úvodní setkání zdarma.

 

IMG_0445
Dámský šatník
Vertikální skládání