predsin_boty_organizace_kominky
predsin_boty_organizace_kominky

Jak chytře na předsíň

Při organizaci předsíně lidem říkám, aby tento prostor udělali jako jednu z posledních místností ve své domácnosti. Víte proč? Najdete zde ledacos, ale většinou to jsou věci bez sentimentu, které se nějak omylem přesunuly do předsíně. Hodně souvisí i s šatníkem, takže v rámci šatníku mnoho věcí už vyřešíte. 

Předsíň je však bránou do vašeho domova, a tak bychom jí měli věnovat patřičnou pozornost. Je to první místnost, kterou vnímáme při příchodu domů z práce nebo z venku. Je to ale také poslední místnost, kterou vidíte, než zabouchnete vaše vstupní dveře.

Ve většině případů je to malý prostor, který však plní mnoho funkcí. Ukládáme zde naše bundy, boty, batohy nebo věci, které nám slouží pro lepší a rychlejší odchod nebo příchod, jako jsou nazouváky, stoličky, peněženky, klíče, vybavení pro naše zvířecí chlupáče apod.

Vraťte se domů s radostí.

​Váš domov vytváří první dojem už během prvních 2 sekund po otevření dveří, a první dojem, jak pro návštěvu, tak pro vás samotné, se dělá jen jednou. Představte si, že se vracíte domů, kde má vše své místo, na zemi v předsíni nejsou kupy bot, na věšáku není deset svršků, skrz které se vyloženě musíte proplavat, abyste si vzali svůj oblíbený kabát. Jaké to je? Nebyl by odchod i příchod mnohem veselejší a jednodušší? Byl, že ano? Pohled na vaši předsíň může mít vliv i na náladu se kterou z domu odcházíte, ale také na to jestli se domů těšíte.

predsin_bundy_organizace_minimalismus
Systém pro odložení rozšpiněných věcí vám pomůže s nepořádkem.

V zimním období se prostor ještě rapidně zmenší, protože se mění naše oblékací návyky. Velké a mohutné bundy, boty, čepice, rukavice, šály, deštníky či pláštěnky. Abychom ušetřili nějaký ten čas a místo, je potřeba zvládat základní pravidlo, a tím je dát VŠE NA SVÉ MÍSTO IHNED PO NÁVRATU DOMŮ. Udělejte si také systém sezónního odkládání doplňků a svršků. Uvolní se vám potřebné místo, které každý den využíváte.

2 skvělé tipy do předsíně

  • TIP číslo 1: Sezónní oblečení ukládejte vždy mimo aktuální svršky a doplňky. Můžete je uložit v jiné místnosti. Organizér, do kterého jej uložíte, může být jako součást vašeho šatníku, sklepa, komory. Neztrácejte čas přehrabováním věcí, které v dané sezóně nepotřebujete. 
  • TIP číslo 2: Organizér by měl dýchat. Proudění vzduchu v uloženém oblečení je důležité. Oblečení tak nezatuchne, neplesnivý a látkový box jej ani nepoškodí.

Vertikálního skládání můžete využít také v předsíni, a téměř na všechno. Bundy, čepice, šály dokonce i nákupní tašky. Pro organizovanější předsíň je třeba vyvinou určité úsilí společně s důvtipem a systémem, který bude fungovat pro celou rodinu. Dobře naplánovaný úložný systém je alfa omegou. Tajemství v úspěchu je v rozdělení velkého prostoru na menší prostory, použitím menších krabiček, nebo organizérů. Ohraničíte tak předmětům místo, budete vědět kam je přesně vrátit a nebudou vám vtíravě lézt do prostoru jiných věcí.

​Pokud byste s organizací potřebovali pomoci, ozvěte se mi a já vám velmi ráda poradím, nebo vše za vás zařídím.

Nicol Dunčko
Nicol Dunčko

Vytvoříme domov, do kterého se budete rádi vracet

mesicnik mobil

Měsíčník Komínky

Tipy, články, novinky. Jak zorganizovat a vylepšit Váš domov.

Organizace Vášho domova