Organizace dětského pokojíčku 3 kluků

IMG_1590

Organizace dětského pokojíčku je vždy velkou výzvou. Je to pokoj kde se míchají různé druhy předmětů. Slouží jako tělocvična, výtvarná místnost a místnost na hraní. Když do této již poměrně náročné potřeby ještě přidáte další, a to konkrétní potřeby 3 různě starých dětí, může to být pro celou rodinu někdy fuška něco dohledat.

Při této proměně jsem s maminkou nejdříve mluvila o tom, jak kluci fungují, co mají rádi, jaké hračky využívají, kde si nejčastěji hrají, malují, jakým způsobem jim ukládá a organizuje oblečení.

Na základě toho jsem vytvořila úplně nový koncept dětského pokojíčku, protože ten současný nedostačoval potřebám všech 3 dětí, spánek, relaxace ale i prostoru na hraní a realizaci dětí. Zároveň prostřední chlapec má rád úkryty, kde si chrání své hračky předtím nejmladším. Velmi rádi malují, ale většinou si všechny pastelky nosili do kuchyně, kde maminka tráví hodně času. Byt je členitý, takže přenos psacích potřeb byl někdy náročný.

Jak jsem to vyřešila? Navrhli jsme koncept vestavěné skříně, postel jsme od okna posunuli k opačně straně stěny a dokoupili úložné řešení pro hračky na stěnu i snadno dostupný pro nejmenšího 3letého chlapce na podlahu. Každému jsme vyčlenili jednu skříň s úložnými boxy z Ikey. Každý chlapec má tak své místo pro své oblíbené hračky a hračky svůj domov. Na zeď jsme dali dvě nové police, kde jsme umístili 3 bílé boxy, do kterých si chlapci mohou dávat své výkresy. Na police si také nejstarší chlapec může umístit trofeje z fotbalových zápasů. Na stůl jsme umístili přenosný organizér na tužky a pastelky, aby chlapci mohli v klidu malovat kde chtějí, třeba u maminky v kuchyni. Kolem postele měli chlapci své oblíbené hračky a hry. Ty jsem jim tam zachovala, přáli si to, jen srovnala podle tématu do úložných boxů. Po dokončení vestavěných šatních skříní jsem do každé z nich dala i 3 organizační boxy. Jeden slouží na plavky a letní oblečení proti sluníčku, druhý na zimní věci jako rukavice a čepice. Černý box slouží jako soukromá škatulka pro každého z chlapců, kde si mohou dát hračku, o kterou se bojí a nechtějí, aby si ji někdo ze sourozenců zapůjčil. Učí se tak vzájemnému respektu a hlavně i vůči prostoru, který jim byl dán, což je velmi důležité i pro fungování do budoucna.

Sezónní oblečení nebo oblečení, které si chlapci mezi sebou dědí (a nebylo toho málo). Jsem umístila do nejvrchnější části skříní. Rozdělené bylo podle věku. Maminka tak jednoduše najde, na který organizér má sáhnout.

U organizace pokojíčku, byste měli poslouchat potřeby dětí, ale zároveň myslet na to, aby to bylo i praktické pro vás, jako rodiče. Dejte však důraz na přání dítěte, je to jeho soukromý prostor. Jako oni respektují náš prostor, my bychom měli respektovat ten jejich.

detsky pokojicek
organizace domova
ulozne boxy kallax
IMG_20211002_150239[2]
nakupy Ikea
organizace TROFAST