vertikální a komínkové skládání oblečení nicol dunčko
vertikální a komínkové skládání oblečení nicol dunčko

Jak na organizaci dámského šatníku

Dámský šatník je důležitou součástí žen. Je úzce spjatý s tím kdo jsme, jak se cítíme a jací bychom chtěli být. Každá žena je jiná, a tak je potřeba k organizaci šatníku přistupovat individuálně. 

Každá z nás chce být krásná, mít pěkné oblečení a vlastní styl oblékání, které bude obdivovat náš partner i okolí. Navíc, se v našich šatech chceme cítit sexy, svěže, spokojeně, a to nejen doma, ale i venku. Velkým plusem je, když na nás šatník působí přitažlivě, žensky, máme dostatek místa na uložení všeho, co potřebujeme.

Posledních několik let je na ženy vytvářen velký tlak. Časopisy, televize, influenceři říkají, jak máme vypadat, jaký máme být, co máme nosit a jaký make-up na sebe nahodit. Módní trendy bohužel nezastavíme, ale můžeme si v nich najít to, co se bude líbit nám a říct si, jakou cestou se chceme vydat.

Krása hold ,,mává“ celým světem, což moc dobře vědí i obchodníci s oblečením. Obchodní řetězce tlačí každým rokem ceny s oblečením dolů, aby udrželi textilní průmysl v toku. Lidé, a hlavně my ženy, zběsile nakupují a nosí si domů oblečení, které vlastně ani nepotřebují. Vezměte si třeba slevové šílenství v podobě 2+1 apod. Není tak divu, že naše šatníky přetékají oblečením, které jsme měli na sobě jen jednou v životě. Prodejci nás bohužel od minimalismu vzdalují mílovými kroky.

šatní skřín nicol dunčko oblečení
Kolik kousků oblečení máš v šatníku ty?

Dnes se nebudeme bavit o stylu oblékání, který je mimochodem pro minimalistický a pěkný šatník velmi důležitý, ale řekneme si, z čeho by se měl praktický šatník skládat.

Jak na tvůj vysněný šatník.

  1. Věci, které máš rád/a, dělají ti radost, nosíš je, jsou pohodlné, cítíš se v nich dobře a líbí se ti. Zkus se zamyslet. Kolik oblečení reálně potřebuješ? 
  2. Zapomeň na oblečení až jednou…, až…, to se bude hodit na… Buďte realističtí. Typickou větu, kterou slýchám je: „AŽ ZHUBNU.“ Jak dlouho ti takový proces potrvá a budeš to chtít opravdu nosit?
  3. Nechávej si oblečení, které opravdu aktuálně nosíš a padne ti. Oblečení, které ve svém šatníku nechceš mít, nenosíš a roky se válí v zaprášeném rohu skříně, věnuj raději charitě, sociálně slabším rodinám s dětmi, přešij a nos, cokoliv. Hlavně ať se neválí u tebe doma v šatní skříni. DEJ JIM DRUHOU ŠANCI.
  4. Oblečení, které jsi se rozhodl/a ponechat dejte do kupiček podle druhu a kategorií. Jen tak uvidíte, jaké množství triček, kalhot, ponožek ti zůstalo. Zkuste tvé šatní skříni dát nový ,,kabát“ a systém. 
  5. Než se naučíš vertikálnímu skládání, rozmysli si, co a jak ve své skříni uspořádáš. Změřte všechny úložné prostory! Pokud už víš, kam co dáš, nakup organizéry. Vertikální skládání výborně funguje v šuplících a organizérech. 
  6. U minimalistického šatníku v policích, se mi více osvědčilo klasické skládání do komínků. Jakmile však nějaký druh oblečení překročí hranici tří čtvrtin výšky police, je čas přejít na vertikální skládání. 

Vertikální skládání oblečení je velmi jednoduchá metoda, která se může aplikovat na jakýkoliv druh oblečení. Víceméně vychází ze skladů na třetinky, ale může mít desítky podob. Sklad musíte přizpůsobit velikosti oblečení, velikosti úložných prostor, materiálu oblečení nebo organizéru.

Pokud byste se chtěli přiučit vertikálnímu skládání mrkněte na videa na Facebooku či Instagramu – @2kominky. Pokud Vám videa nestačí velice ráda tě potkám u tebe doma na organizaci šatníku. Zarezervujte si úvodní setkání zdarma.

Více tipů najdeš také v nově otevřeném online kurzu Šatník snů. Video ke kurzu najdeš tu.

Nicol Dunčko
Nicol Dunčko

Vytvoříme domov, do kterého se budete rádi vracet

mesicnik mobil

Měsíčník Komínky

Tipy, články, novinky. Jak zorganizovat a vylepšit Váš domov.